CONSTRUCTIA NOII BISERICI

Datorita faptului ca Biserica actuala a Parohiei Dridu-Snagov, devenise neincapatoare, in anul 2007 cu binecuvantarea PS Dr. Damaschin Coravu s-a hotarat construirea unui nou lacas de cult, cu hramul Sf.M.Mc. Gheorghe, care sa asigure necesitatile credinciosilor din parohie. In ziua de 16 dec.2007 a fost savarsita slujba de sfintire a locului si punerea pietrei de temelie de catre vrednicul de pomenire PS Dr. Damaschin Coravu in sobor de preoti si diaconi. Au luat parte la slujba multime de credinciosi, ctitorii Matache Costin si Prelipcianu Alin impreuna cu familia lor si oficialitatile com. Dridu.

In octombrie-noiembrie 2008 sa turnat fundatia, pana la cota zero.

In data de 17 martie 2014 cu binecuvantarea P.S.Parinte Vincentiu s-a inceput zidirea bisericii, in prezent apropiindu-ne de finalizarea zidirii turlei.

A consemnat Pr.Paroh Gheorghe Negulescu
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...