CERC PASTORAL

In seara din ajunul praznuirii  Cuvioasei Maicii noastre Parascheva, preotii din cadrul cercului pastoral Dridu-Fierbinti s-au unit in rugaciune cu credinciosii la slujba vecerniei si sfantul acatist. Aceasta comuniune in rugaciune a continuat si in ziua de praznuire, iar dupa Sfanta Liturghie si slujba de pomenire preotii au binecuvantat agapa frateasca organizata pentru toti credinciosii prezenti. Cu aceasta ocazie preotul paroh Gheorghe Negulescu a tinut un cuvant de invatatura aratand importanta rugaciunii in comuniune si a istorisit viata Cuvioasei Maicii Parascheva. Dupa cuvantare la invitatia preotului paroh D-nul Florin Nan a prezentat un scurt moment de poezie religioasa legat de viata Cuvioasei Maicii Parascheva.

A consemnat preot Gheorghe-Bogdan Negulescu
Se încarcă
0%
încărcat
Se încarcă
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...